Epimedyum (Azgın Teke Otu)

Epimedyum Bitkisi


Epimedium diğer bir adı ile azgın teke otu olarak da bilinmektedir. Bu bileşen daha çok enerji kaybı sorunu yaşayanlar için enerjiyi yükseltmek ve cinsel gücü arttırmak amacı ile kullanılmaktadır.


Epimedium bitkisinin yapraklarının içeriğinde polisakkaritler, magnaflorin alkaloidleri, flavonoidler, steroller ve glikosidler bulunmaktadır. Azgın teke otu olarak bilinen bu bitki çeşidinin içeriğinde en aktif olarak Icariin maddesi bulunmaktadır.


Öncelikle macun türü olan ürünlerde ana baz olarak glikoz ve türevi hammaddeler kullanılmaktadır. Bu ürünler hem fiyatının ucuz olması hemde kristallenmeyi önlemek maksadıyla kullanılmaktadır. Fakat nişasta bazlı invert şeker grubu olan bu hammaddeler vücudun sindirmede zorlandığı ürünlerdir. Obezite ve karaciğer rahatsızlıkları başta olmak üzere bir çok hastalığa sebep vermektedir.
Bunanla beraber piyasadaki afrodizyak ürünler tamamen ereksiyona yönelik olarak çalışmaktadır. Bizim ürünlerimizde sperm sayısını ve hareketliliği arttırıcı, erken boşalma önleyici, prostat kanallarını açıcı özel bitki extraktlarıda bulunmaktadır. Böyle olması nedeniyle bizim ürünümüz keyfi olmaktan öte tedaviye yardım için geliştirilen bir üründür.

Epimedyum

 

Savgu Kurumsal

 

Epimedyumun  Faydaları
Hammadde Kalİtesİ

İçeriğinde; Çiçek Balı,Tribulus, Demirdikeni, Kırmızı Ginseng, Cücepalmiye, Ginkgo Biloba, Harnup Pekmezi, Dut Pekmezi, Zencefil, Havlıcan, Arı Sütü, Polen, Keçi Boynuzu Özü kullanılmıştır.

Malesef piyasadaki bir çok ürün de kalp krizine neden olan, ayrıca karaciğer ve böreklere son derece zararlı, sildenafil başta olmak üzere bir çok kimyasal madde bulunmaktadır. Ayrıca tatlandırıcı olarak gikoz şurubu gibi doğal olmayan tatlandırıcılar kullanmaktadırlar.

Savgu Epimedyum Ürünün de ise tamamen doğal bitki extraktları, aynı zamanda tat ve kıvam için saf çiçek balı ve keçiboynuzu özü kullanılmaktadır.

Özel ve Güçlü Formül

Özel olarak cinsel aktivite problemlerine karşı geliştirilmiş bir üründür. Hakiki çiçek balı ve harnup pekmezinin ana baz oluşturduğu bu üründe özel aktif bitki extraktları ve bitkiler kullanılmıştır.

Piyasada bu ürünlerde kullanılan ana etken madde olan EPİMEDYUM genelde % 1 civarındadır. Savgu Epimedyum Ürünün de ise bu oran % 20 dir. Sadece bu fark bile Ürünümüzü kalite ve etki olarak Eşsiz kılmaktadır.

Ginseng Etkİsİ

Ginseng, fiziksel aktiviteleri ve vücut direncini artıran bir bitkidir ve fiziksel ve mental (zihinsel) dayanıklılığı artırır.

Ginseng'in uzun bir süreden beri, özellikle erkeklerin üretkenliğini, erkeklik hormonu (testesteron) ve sperm miktarını, cinsel gücünü arttırdığını göstermiştir.

Aynı zaman da dolaşım sistemlerini (özellikle prostata karşı) olumlu bir şekilde etkilediği de düşünülmektedir.

Gingko Etkİsİ

Ginkgo yapraklarının özü flavonoid glükozidleri içermektedir ve ginkgolidler (Ginkgo özü bazlı ürünler) eczacılıkta giderek daha yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Mevcut bilimsel araştırmalar Alzaimer(Hafıza Kaybı, Unutkanlık) rahatsızlıklarında, hafıza güçlendirmede, başdönmesini önlemede ve zihinsel konstantrasyon arttırmada gingko özünün mutlak yararları bulunduğuna işaret etmektedir.

Tribulus Terrestris Etkİsİ

Araştırmalar Tribulus Terrestris'in içeriğinde bulunan ve saponinler adı verilen bitkisel bileşiklerin cinsel hormon sistemini düzenleyen Luteinizing Hormon (LH) üretimini arttırarak testesteron ve bununla ilişkili hormonların normal seviyelerde dengelenmesine yardımcı olduğunu göstermektedir.

Tribulus Terrestris hormonal dengesizlikten kaynaklanan libido kaybı, infertilite, erkeklerde ereksiyon problemleri, kadınlarda menapoz belirtileri, kronik yorgunluk, halsizlik ve depresyon gibi sorunların giderilmesinde yardımcı olabilir. Hatta Demir Perde Ülkelerin de yıllarca doğal steroid olarak kullanılmıştır.

Cüce Palmiye (Prostat Büymesİ) Etkİsİ

Ürünün düzenli kullanımı, mesanenin tamamen boşaltılmasına, büyümüş prostatın küçültülmesine yardımcı olmakta ve mesane iltihabını azaltabilmektedir. Bu da özellikle geceleri sık sık idrara çıkma frekansını azaltır. BPH tedavisinde en çok tercih edilen bitkisel ürün Saw palmetto (Serenoa repens) bitkisinin meyve ekstresidir.

Yürütülen bilimsel araştırmalarda; alfa1-reseptörleri bloke ettiği, antimuskarinik, 5-alfa redüktaz inhibitörü, antioksidan, yangı giderici (siklooksijenaz-2 ve 5-lipoksijenaz inhibitörü) etkilerinin yanı sıra dihidrotestosteronun androjen reseptörlerine bağlanmasını baskıladığı, hücre proliferasyonunu inhibe ettiği ve hücre ölümünü uyardığı gösterilmiştir.

 
 
 
 
Açıklama :


Sitede ki ürünler kesinlikle ilaç değildir. İlaç yerine kullanılamaz. Sadece gıda takviesi olarak kullanılabilinir. Bir ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunuz ile görüşüp tavsiye almanız önerilir.