Hakkımızda

Firma Tanıtımı

Firmamız 1966 yılında Polat İnşaat adı ile şahıs firması olarak babamız tarafından kurulmuştur. Ve ticaret hayatına İstanbul'un 80. vergi mükellefi olarak başlamıştır.


İnşaat sektöründe (yap-sat ) şekli ile çalışarak 320 konut ve işyeri üretmiştir. Firma 1991 yılında sermaye şirketine dönüşmüş ve Polat İnşaat ve Tüketim Malları Sanayi ve Ticaret ltd. Şti. Adını almıştır. 2004 yılında Medikal Pazarlama sektörüne girmiş ve 2006 yılında da bir çok ürünün Türkiye ve Avrupa Distbirötörlüğünü yapmıştır.


Firmamız 2011 yılında, bu alanda ki bilgi birikimiyle büyük bir yatırım yaparak 'Sağlıklı Yaşam Ürünleri ve Kişisel Therapi Cihazları' alanında, Türkiye'nin ve Ortadoğunun ilk ve tek Fabrikasını kurmuştur. Firma olarak amacımız insanların en değerli şeyleri olan sağlıklarını kaybetmeden onları ürünlerimizle buluşturarak hayata tekrar sıkıca bağlanmalarını sağlamaktır.

Vizyonumuz

Polattürk olarak biz; Doğanın izinde yaşayan bir dünya için çalışıyoruz.


Dünyanın bize sunduğu tüm nimetlerin farkındayız. Sanayi ve teknoloji ilerledikçe bu nimetler yapaylaşıyor. Bu yapaylık insan hayatını kolaylaştırıyor gibi görünse de, uzun vadede tüm insanlığı ve dünyayı yavaş yavaş yok ediyor. İnsan sağlığı gün geçtikçe bozuluyor.


Polat Türk olarak bizler, insanların daha sağlıklı ve konforlu yaşam istediklerini fakat günümüz şartları dolayısıyla ulaşamadıkları ve yapamadıkları şeylere özlemlerinide biliyoruz. Burdan yola çıkarak doğayı gözlemleyip teknolojiyi de kullanarak sağlıktaki konforu amaçlayan ürünler üretiyoruz.


Her gün daha iyi bir gelecek yaratmak için çalışıyoruz.


Markalarımızın insanların yaşam kalitelerini artırma güçlerine ve doğru işler yaptığımıza her zaman yürekten inandık. POLATTÜRK ailesi büyüdükçe, sorumluluklarımız da artıyor. Küresel sorunların hepimizi ilgilendirdiğini biliyoruz.

Misyonumuz

20. Yüzyıl, insanlık için çok hızlı sanayileşme ve şehirleşm easrı oldu. Bu dönemin hızla getirdiği yeni yaşam meteryalleri çok az, hatta bazen hiç sorgulanmadan yaşamımıza entegre oldu. Ancak bu dönemin sonlarında, insanlık yavaş yavaş düzenin yan etkilerinin ve zararlarının farkına varmaya başladı. 21. Yüzyılda ise; giderek artan bir tonda sesini yükselterek bu zararlı etkilerden kurtulmaya çalışıyor.


Daha az fiziki güç harcamayı konfor zannettik, 3-5 dakika yürümeyi terk edip araçlar kullandık. Hem hareketsiz kaldık hemde havayı daha çok kirlettik. Evimize dahi merdiven basamaklarından çıkmak zor geldi diye asansörleri icat ettik. Canlıların parçası ve kaynağı olan toprağı, daha çok ürün alabilmek adına kimyasallarla kirlettik, bitkilerin genleriyle oynadık. Sonunda fark ettiğimiz; bizim için hayati öneme haiz minerallerden yoksun su tüketiyor olmamız oldu.


Hayat kaynağı olan toprağı şehirlerden o kadar uzaklaştırdık ki, toprağa basmak bazen ayrıcalık bazende tatil nedenimiz oldu. Kimysal kullanımında o kadar ileriye gittik ki sonunda ozon tabakasını bile deldik. Daha güzel göründüğünü düşünerek kimyasallarla parlatılmış, işlenmiş ürünleri evlerimize, sofralarımıza ve hatta çocuklarımızın oyuncaklarına kadar soktuk. Bir kaşık içildiğinde bizi zehirleyip komaya dahi sokabilecek kimyasalları "Temizlik Ürünü", "Kişisel Bakım Ürünü" adıyla kullandık. Bu etkilerle belki bir anda değil ama ( özellikle cildimizin geçirgen bir doku olduğunu unutarak ) hastalıklara hazır bir hale geldik, hatta hasta olduk.


Sıkıntılı acı ama malesef gelinen nokta burası ve gerçek tablo bu. Bu durumdan %100 korunmak, uzaklaşmak mümkün mü? Ne yazık ki kısa bir sürede bu mümkün değil. Hayatımzın her alanını kuşatmış durumdalar çünkü. Tabi ki mümkün olduğunca, elimizden geldiğince bu cenderen kaçınmak, etkilerini azaltabildiğimiz kadar azaltmak bizim elimizde ve inanın bunu başarabiliriz.


Normway tam da bu amaçla kuruldu işte. İnsanın, bu doğanın bir parçası olduğu gerçeğini yüksek sesle söylüyor ve doğayı takip ediyor. Yaşam kalitesini artıracak doğal ürünleri hem üretiyor, hemde dünyada bu konudaki firmalarla ortak çalışarak yeni ürünler geliştirip insanlara sunuyor. Normway güveninize layık olmak için sevgi ve yüksek motivasyonla hayatın "NORM" ları üzerinde çalışıyor.