Harnup Özü (Keçİ Boynuzu)

Harnup Meyvası


Keçiboynuzu, yetişmeye başladıktan 15 yıl sonra meyve vermeye başlayan, tarihi çok eskilere dayanan mucizevi bir bitkidir.


Keçiboynuzu içerdiği A, B1, B2, B6, B12, Kalsiyum, Magnezyum, Demir, Çinko, Fosfor, Sodyum gibi vitamin ve mineral sayesinde çok önemli bir gıdadır.

Harnup özü çıkarılırken fazla ürün elde etmek için, eğer ısıl işleme maruz kalır ise, içerdiği bir çok faydalı vitamin ve minerali kaybeder.


SAVGU Harnup Özü, doğrudan ısı görmeden su buharı vasıtasıyla öz çıkarma işlemi sonucunda, elde edilmektedir.
Keçiboynuzu Özü

 

Savgu Kurumsal

 

Keçiboynuzunun  Faydaları
Kalsİyum Deposu

Doğal yollardan elde edilen harnup özü, süt de bulunan kalsiyum oranından 3 kat daha fazla kalsiyum ihtiva eder.

Çİnko Zengİnİ

Çocukların zihinsel ve bedensel gelişimi için uzmanların en çok üzerinde durduğu minerallerden olan, Çinko (Zn) bakımından en zengin gıdalardandır.

Radyasyon Kovucu

Keçiboynuzunun ön önemli özelliklerinden biride, günümüz şartları ile bir çok yerde maruz kaldığımız ve kanserede neden olan radyasyonu dışarı atmasıdır.

Akcİğer Koruyucu

Keçiboynuzu, Göğsü yumuşatır, balgam söktürür, bronşları açar. Uzmanlar tarafından, Sigara içenler ve Alerjik Nefes Darlığı çekenlere özellikle tavsiye edilir.

Kansızlığa İksİr

Bir çok uzman, özellikle çocukla rda ve hamileler de gözüken kansızlık için keçiboynuzu kullanmalarını tavsiye ederler. Aynı zamanda keçiboynuzu, kandaki zehirli maddeleri de temizler.

Mİde Dostu

Keçiboynuzu, hayat kalitemizi bozan ve farklı rahatsızlıklar da neden olan, Mide ve Bağırsak Gazlarını dışarı atarak mide şişkinliğini giderir.

Bağırsak Koruyucu

Harnup, içerdeği yüksek ham selüloz ile bağırsak rahatsızlıklarına ve gastrite oldukça etkilidir. Aynı zamanda bağırsak kurdu, tenya ve solucan gibi bağırsak parazitlerini de temizler.

Kanser Düşmanı

Uzmanlar düzenli kullanılan doğal Keçiboynuzunun, Akciğer Kanserine karşı oldukça etkili olduğunu ifade ediyorlar.

 
 
 
 
Açıklama :


Sitede ki ürünler kesinlikle ilaç değildir. İlaç yerine kullanılamaz. Sadece gıda takviesi olarak kullanılabilinir. Bir ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunuz ile görüşüp tavsiye almanız önerilir.