Sultan İksİrİ

Sultan İksiri


Osmanlı döneminde Padişahların ve aile bireylerinin daha sağlıklı ve zinde olmaları için, Sarayın Hekimbaşları tarafından, büyük Osmanlı coğrafyasın da farklı bitkiler ve karışımlar ile bir çok formül geliştirilirdi. İşte bu mucize formül, o dönemde yapılan karışımlar arasında en etkili ve en çok beğenilenlerden biridir.


Bu mucize formül için, binlerce yıldır insanlara şifa için kullanılan bitkiler den özelliklerine göre 8 tanesi seçilir. Daha sonra bu bitki köklerinin özel bir yöntem ile özü (ekstraktı) çıkartılır. Ortaya çıkan bu 8 bitki kökünün ekstraktları, özel bir formül ile karıştırılır. İşte ortaya çıkan binlerce yıllık bu özel karışıma, biz SULTAN İKSİRİ diyoruz.


Tarihimizin Derinliklerinden gelen bu mucize formülü, Savgu olarak yeniden günyüzüne çıkartarak, insanlığın kullanımına sunuyoruz.

Sultan İksiri

 

Savgu Kurumsal

 

Sultan İksirinin  Faydaları
Hammadde Kalİtesİ

Savgu Sultan İksirinin içeriğinde tamamen doğal ekstraktlar kullanılmıştır.

Bu ekstraktlar; Kara Mürver Ekstraktı, Harnup Ekstraktı, Tarçın Ekstraktı, Karanfil Ekstraktı, Meyan Kökü Ekstraktı, Zerdeçal Ekstraktı, Zencefil Ekstraktı, Karabiber Ekstraktı ile hazırlanan özel bir karışımdır.


Savgu Sultan İksirin de, uzmanlarında uzak durmamızı tavsiye ettiği şeker kullanılmamaktadır.

Kara Mürver Etkİsİ

Dünya da Elderberry (Sambucus nigra)olarakbilinen kara mürver antioksidan total ORAC değeri 14.700 civarındadır. Yüksek antioksidan arayanlar için elderberry ideal bir besindir. Norveç'deki bir çalışma, elderberry suyunun sadece immün sistemi canlandırmakla kalmayıp aynı zamanda grip virüsünü de doğrudan baskıladığına tanık olmuştur. Elderberrynin aktif içerikleri hücre duvarlarına saldıran enzimi silahsızlandırarak virüs yayılmasını durdurmaktadır.


Çok yakın zamanlarda, Tufts University'nde sürdürülen bir çalışma, elderberryde mevcut olan dört farklı antosiyanelin, arter duvarlarında dizilmiş endotel hücrelerini, serbest radikallerin verdiği oksidatif zarardan koruduğunu göstermiştir.

Tarçın Etkİsİ

Tarçın şeker hastalarının özellikle kullanması gereken bir bitkidir. Kolestrolü düşürür. Kan şekeri ve kolesterol oranlarını dengeler. Lif, demir, kalsiyum gibi mineraller ve tanenler içerir. Kolon kanserine karşı antioksidandır.


Vücut ısısını arttırarak enerji ve zindelik sağlar. Hazımsızlığı giderir Sindirim sistemini düzenler. Nefesinizin kötü kokmasını engeller. İştah açar Ciltte çıkan akneler ve çeşitli cilt lekelerine karşı da tarçın kullanılmaktadır


Ayrıca Afrodizyak etkisi mevcuttur. Kansızlığa iyi geldiği bilinmektedir. Unutkanlığa karşı da oldukça etkilidir.


Harnup Etkİsİ

Keçiboynuzu içerdiği A, B1, B2, B6, B12, Kalsiyum, Magnezyum, Demir, Çinko, Fosfor, Sodyum gibi vitamin ve mineral sayesinde çok önemli bir gıdadır. Süt de bulunan kalsiyum oranından 3 kat daha fazla kalsiyum ihtiva eder.


Göğsü yumuşatır, balgam söktürür, bronşları açar. Kandaki zehirli maddeleri temizlemeye yardımcı olur. Mide ve Bağırsak Gazlarını dışarı atarak mide şişkinliğini giderir. Harnup, içerdeği yüksek ham selüloz ile bağırsak rahatsızlıklarına ve gastrite karşı oldukça etkilidir.

Aynı zamanda bağırsak kurdu, tenya ve solucan gibi bağırsak parazitlerini de temizler. Uzmanlar Kansere karşıda iyi bir savaşçı olduğunu belirtirler.

Karanfİl Etkİsİ

Karanfil 600 yılından beri çinde tedavi amaçlı kullanılan bit bitkidir. Ağızdaki kokuyu alır.


Diş eti rahatsızlıkları, şişkinlik, mide bulantısı sorunlarına karşı etkilidir. Antibakteriyeldir. Asya ve Güney Amerika'da yetişir.


Aromatik bir ağaç türüdür. Tomurcukları ve kökü baharat olarak yemeklere tat vermek amacı ile de kullanılmaktadır.

Meyan Kökü Etkİsİ

Bağışıklık sistemini güçlendirir, ses kısıklığına iyi gelir, grip, nezle, bronşit, balgam sökülmesi, öksürük gibi rahatsızlıklar için de kullanılır. Ateş düşürücü ve hücrelerdeki tahrişe bağlı ağrıları azaltıcı etkisi de vardır.


İdrar söktürücü etkisi de bulunan meyan kökü, midedeki ülser, gastrit gibi mide hastalıklarına fayda sağlar. Kabızlığa karşı da iyi gelen meyan kökü, kramp çözücü olarak da kullanılabilir.


Dalak, Böbrek ve siroz gibi karaciğer hastalıkların da etkilidir. Vücudu toksinlerden korur. Antimikrobiyal, antioksidan ve tonik özellikleri vardır. Gut hastalığına karşı da kullanılabilir.

Karabİber Etkİsİ

Karabiberin yemeklere kattığı lezzetlerin tarifi yoktur. Sofraların vazgeçilmezi şimdi çaylarında vazgeçilmezidir. İçeriğinde Potasyum, magnezyum ve demir açısından zengin K ve C vitamini de içermektedir.


A vitamini deposu olduğunu söylemekte mümkündür. Özellikle kış aylarında tüketimi daha fazladır. Soğuk algınlığından kaynaklanan hastalıklara karşı anlık sonuçlar verdirebilen bir etkiye sahiptir.


Vitamin ve mineraller açısından zengin olduğundan kışın sofralardan eksik etmeyeceğimiz bir bitkidir.

Zencefİl Etkİsİ

Pek çok kültürde dikkati arttırmak ve duygu halini yukarı taşımak için tüketilen zencefil çayı dopamin ve serotonin seviyelerini olumlu yönde etkiler. Bu özelliği ile, kaygı ve hafif depresyona karşı önerilir.


İçeriğinde ki "zingiber" bileşeni bakteriyel enfeksiyonların yayılmasını önlemeye yardımcı olur. Kan dolaşımını arttırır ve kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olur.


Zencefil içinde bulunan "gingerol" adlı bileşen kabızlık da oldukça etkilidir. Bağırsak hareketini arttırır ve tuvalete çıkmayı kolaylaştırır. Ayrıca mide bulantısı, ishal gibi rahatsızlığı bulunanlar zencefil çayı içebilirler.

Zerdeçal Etkİsİ

İçeriğinde kanseri önemli ölçüde önleyen kurkumin (curcumin) adlı madde bulunur. Bu sayede kanserli hücrelerin büyümesini önler. Kolon kanseri, cilt kanseri ve göğüs kanseri gibi kanser türlerine karşı oldukça faydalı bir bitkidir. Prostat kanserine karşı koruma sağlamasının yanında prostat kanseri olan hücrelerin büyümesini önler.


Yapılan araştırmalara göre radyasyon kaynaklı kanserlere karşı koruma sağladığı ortaya çıkmıştır. Lösemi yani kan kanserine karşı da faydalı bir bitkidir. Yapılan araştırmalara göre çocuklukta lösemiye yakalanma oranını düşürür. Antioksidan ve antienflamatuar etkisi ile Alzheimer hastalığına gidişi engeller.

 
 
 
 
Açıklama :


Sitede ki ürünler kesinlikle ilaç değildir. İlaç yerine kullanılamaz. Sadece gıda takviesi olarak kullanılabilinir. Bir ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunuz ile görüşüp tavsiye almanız önerilir.